80% випускників ПТУ отримують роботу
Відсоток працевлаштування після закінчення професійно-технічного училища є високим і складає 79,1%. Про це, за повідомленням прес-служби МОН, в ефірі одного з телеканалів заявив заступник міністра освіти Павло Хобзей.
За його словами, 85% із тих випускників, які отримують роботу, працевлаштовуються на виробництво.
Чиновник повідомив, що для підвищення якості випускників професійних закладів потрібно вирішити низку проблем. Серед яких – застаріла матеріально-технічна база та брак майстрів, які б мали високу кваліфікацію.
«Для того, щоб підготувати кваліфікованого робітника потрібно знайти, на якому устаткуванні його навчати, мати розхідний матеріал для навчання та доброго наставника, який вміє цю роботу сам зробити і показати, як це відбувається», — зазначив Павло Хобзей.
Також Хобзей зазначив, що система професійно-технічної освіти дає змогу продовжувати навчання далі.
«Профтехосвіта не є глухим кутом, адже можна продовжити навчання у вищих навчальних закладах. І, як показує статистика, 10% випускників училищ навчаються в університетах», — додав заступник міністра.
Він також запевнив, що питання з фінансуванням мережі професійно-технічних училищ є вирішеним.
Частина ресурсу на функціонування закладів буде надана у вигляді освітньої субвенції. Друга частина виділена урядом на функціонування професійних закладів тим містам, які не прийняли свої бюджети та не заклали кошти на фінансування професійно-технічних училищ.