До всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» ми хочемо поділитися корисними порадами: як бути більш свідомими, підтримувати один одного та активно протидіяти насильству.
Поширюйте інформативні матеріали: Діліться інформацією про насильство, його види та наслідки з друзями та однолітками через соціальні мережі, класні заходи чи тематичні виставки.
Будьте уважні до тих, хто поруч: Якщо ви помітили, що хтось із ваших друзів чи одногрупників переживає насильство, спробуйте підтримати його, запропонуйте допомогу або порадьте звернутися до психолога чи довіреної особи.
Вчіть мирне вирішення конфліктів: Важливо, щоб ми всі знали, як вирішувати конфлікти мирно, без агресії та насильства. Обговорюйте різні методи конструктивної комунікації з одногрупниками.
Не мовчіть про насильство: Якщо ви стали свідком насильства або знаєте, що хтось із вашого оточення потерпає від нього, не бійтеся звернутися за допомогою до дорослих чи спеціалістів.
Поширюйте повагу і підтримку: Ставтесь з повагою до інших людей, незалежно від їх статі, національності, віку чи соціального статусу. Це допоможе створити атмосферу взаєморозуміння та безпеки.
Вивчайте права людини: Знайомтесь із правами людини, щоб чітко розуміти, що таке насильство і як від нього захиститися. Знання своїх прав допомагає вчасно виявити та запобігти порушенням.
Підтримуйте потерпілих: Будьте підтримкою для тих, хто пережив насильство, навіть просто слухаючи їх і не засуджуючи. Це може стати першим кроком до виходу з ситуації насильства.
Залишайтеся в курсі подій: Слідкуйте за заходами та ініціативами, які проходять в рамках «16 днів проти насильства». Це може бути можливістю для вас дізнатися більше і долучитися до важливих акцій.
Розвивайте емоційну грамотність: Вчіться виражати свої емоції без агресії. Це допоможе уникнути емоційних вибухів, які можуть призвести до конфліктів чи насильства.
Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!
Для отримання екстреної допомоги необхідно звернутися за наступними номерами:
- Екстрений виклик поліції «102»(цілодобово).
- Національна «гаряча» лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» 0–800–500–335 або 116–123 з мобільного.
- Національна «гаряча» лінія з питань захисту прав дітей 0–800–500–225 або 116–111з мобільного.
- Урядова «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статті та насильству стосовно дітей за телефоном 15-47.